Dřevěná okna a dveře

Nabízíme Vám dodávku stavební výplně z vysoce kvalitních lepených profilů IV 68 IV 78. Okna jsou osazena celoobvodovým kováním Maco  se čtyřpolohovou klikou a mikroventilací. Okapnice na rámu i na křídle.

Výběr vhodného materiálu

Tvrdé nebo měkké dřevo?
Již jste se rozhodli, že Vaší otvorovou výplní budou eurookna? Stále však nevíte jakou pro nové okno vybrat dřevinu? Tak se na běžnou nabídku pojďme v krátkosti podívat.


Smrk
Z používaných dřevin je nejpoužívanější, je totiž nejlevnější. Docela běžně bývá nabízen ať už jako napojovaný nebo ve fixních délkách. Co se tvrdosti týče je jednoznačně nejměkčí. Zkrátka takový běžný standard.


Borovice
Borovice již patří mezi nadstandartní dřeviny. Ne každá firma ji nabízí. Má vyšší objemovou hmostnost než smrk. Je mastnější, houževnatější a obsahuje více pryskyřice. Na tu je třeba dát pozor. Nadměrně prosmolené kusy nesmí být pro výrobu eurooken použity, protože mohou nastat problémy s povrchovou úpravou. Dodává se ve fixních délkách. Bohužel kvůli velké smolnatosti borovice se neposkytuje záruka na povrchovou úpravu této dřeviny. Pod lazurou se mohou vyskytnout barevné mapy.


Meranti
Meranti je dřevinou velice oblíbenou. Má netradiční vzhled a eurookna z meranti vypadají velice pěkně. Nevýhodou může být velice rozdílná hustota a to i jednotlivých kusů meranti. Dodává se pouze ve fixních délkách.


Dub
Dub je nejčastěji používanou listnatou dřevinou pro výrobu oken. Okna z dubu jsou velmi trvanlivá. Jeho nevýhodou je vysoká cena a horší tepelná izolace oproti měkým dřevinám. Dodává se také pouze ve fixních délkách.

Pro více informací kontaktujte našeho obchodního zástupce.